Najnowszy post

J.P. Monninger - Droga do ciebieAutor: J.P. Monninger

Wydawnictwo: Czarna Owca

Gatunek: powieść, powieść obyczajowa, literatura współczesna

ISBN: 978-83-8015-720-0W letnie, upalne dni często sięgam po powieści obyczajowe, coś nieco romantycznego, zabawnego, lekko nostalgicznego. W mediach społecznościowych głośno było o nowej powieści wydawnictwa Czarna Owca - "Droga do ciebie" autorstwa J.P. Monningera. Spora ilość pozytywnych opinii sprawiła więc, że zakupiłam ebooka i wyruszyłam w podróż razem z bohaterami powieści.


Heather, Amy i Constance skończyły właśnie college i zgodnie z amerykańską modą, lecą do Europy, by spędzić tam lato, jeżdżąc po całym kontynencie. Heather, która okazuje się być główną bohaterką powieści jest osobą bardzo dobrze zorganizowaną, która chce mieć wszystko pod kontrolą. Najbliższe lata ma już dokładnie zaplanowane przez siebie, jak i swoich rodziców, którzy aż nadmiernie troszczą się o jej przyszłość. Tymczasem dziewczęta przyleciały do Europy by zwiedzać największe atrakcje turystyczne, lecz pewne spotkanie w pociągu do Amsterdamu zmienia ich plany. Tam Heather poznaje Jacka - Amerykanina, który również podróżuje po Europie, jednak nie popularnymi szlakami turystycznymi, a trasą, którą jego dziadek przebył po wojnie, krążąc po Starym Kontynencie. Między Heather a Jackiem od razu rodzi się uczucie, które wzmacnia się wraz z ilością wspólnie przebywanych kilometrów. Młodym wydaje się, że nie ma między nimi tajemnic i że ich uczucie przetrwa wszystko, ale czy naprawdę się tak stanie?


J.P. Monninger stworzył bardzo przyjemną powieść obyczajową, która przyniosła mi wiele przyjemności podczas czytania. Wiele razy śmiałam się w głos czytając potyczki słowne Jacka i Heather, ale też niejednokrotnie wkradał się we mnie smutek i nostalgia. "Droga do ciebie" nie jest jednak "tylko" powieścią obyczajową, jest to też powieść drogi - co osobiście bardzo lubię. Razem z bohaterami zwiedzamy Amsterdam, Paryż, Berlin, a nawet nasz rodzimy Kraków. Oprócz wątku romantycznego, który niezaprzeczalnie jest tu wątkiem głównym, bardzo podobało mi się ukazanie przyjaźni, jaka łączyła dziewczęta. Damska przyjaźń, zwłaszcza zawarta w młodości, ma dużą siłę, a Heather, Amy i Constance nam to udowadniają.


Powieść Monningera nie jest może jakaś odkrywcza, raczej łatwo się domyślić, co czeka nas dalej w książce, ale nie przeszkadzało mi to. Jest bardzo dobrze napisana, szybko się czyta i zdecydowanie spełniła moje oczekiwania, jakie wobec niej miałam. Jeśli lubicie powieści obyczajowe o ludziach dopiero wkraczających w dorosłe życie, a także wzruszające historie romantyczne, to polecam Wam tę książkę, powinna Was zadowolić.


K.


Komentarze

  1. Czytałam! Świetna! :)) Jeśli ta ci się podobała, to może polubisz też 'On Dublin Street'. Polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. :) o On Dublin Street jeszcze nie słyszałam, także już leci na listę książek do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz