Najnowszy post

Guillaume Musso - Dziewczyna z Brooklynu
Autor: Guillaume Musso

Wydawnictwo: Albatros

Gatunek: powieść, thriller

ISBN: 97883657813382 sierpnia bieżącego roku premierę miała najnowsza książka Guillaume Musso, pisarza, którego nazwisko wielokrotnie widywałam na portalach książkowych, ale z którym nie miałam jeszcze styczności. Widząc wszechobecne pozytywne opinie o tej premierowej pozycji, uległam pokusie i sięgnęłam po "Dziewczynę z Brooklynu". Książkę czytałam w postaci ebooka, więc okładka nie grała tutaj dużej roli, ale gdy zobaczycie tę książkę w księgarni, nie dajcie się jej zmylić. Nie otrzymacie bowiem, jak mogłoby się wydawać, powieści obyczajowej, a solidny thriller.


Raphael jest popularnym pisarzem, któremu nie ułożyło się jednak życie uczuciowe. Jego wielka miłość po urodzeniu mu synka zostawiła ich oboje i poświęciła się karierze w tak odległej od Francji Kalifornii. Gdy synek Raphaela, Theo, jest kilkulatkiem trafiają do szpitala, gdzie zajmuje się nimi urocza Anna. Od tego przypadkowego spotkania zaczęła się ich miłość, która zaledwie po kilku miesiącach miała zaowocować ślubem. Anna i Raphael wyjeżdżają na romantyczny pobyt na Lazurowym Wybrzeżu. Tam właśnie mężczyznę zaczynają zajmować myśli, że tak wiele nie wie o swojej narzeczonej. Gdy coraz intensywniej wypytuje o jej przeszłość, Anna pokazuje mu zdjęcie, które wprawia go w szok i sprawia, że nie może przebywać z nią w jednym miejscu. Gdy po krótkim czasie wraca do hotelu, jego narzeczonej już tam nie ma. Raphael wyrusza więc na lotnisko, a później z powrotem do Paryża, sądząc, że w domu Anna będzie już na niego czekać. Anna jednak zaginęła, można powiedzieć, że rozpłynęła się w powietrzu. Raphael, wraz ze swoim przyjacielem, byłym policjantem, na własną rękę zaczyna poszukiwania narzeczonej, które z biegiem czasu przemieniają się w intrygujące śledztwo.


"Dziewczyna z Brooklynu" jest świetnie napisanym thrillerem, w którym każda następna strona może przynieść szokujące odkrycia i zagmatwane relacje ludzkie. Książkę czyta się bardzo szybko, ja sunęłam przez nią, by jak najszybciej dowiedzieć się, co się stało z Anną. Musso ma piękny styl pisania, niby lekki, niewymuszony, a tak bardzo naładowany emocjami i tajemnicami. Naprawdę da się odczuć gęstniejącą atmosferę, która tworzy się wokół Raphaela, w miarę, jak odkrywane są kolejne karty z historii jego narzeczonej. Narracja prowadzona jest przez kilka osób, co również bardzo mi się podobało - dzięki temu autor dawał wiele wskazówek, dokąd zmierza historia, ale do samego końca ciężko było je połączyć, co dało zamierzony efekt zaskoczenia.


Guillaume Musso stworzył thriller z elementami powieści psychologicznej, a także wątkiem romantycznym, co stało się bardzo dobrą kombinacją, która przyniosła mi dużo emocji podczas czytania. Z ciekawości sięgnę niedługo po inne książki Musso, bo "Dziewczyną z Brooklynu" trafił w moje czytelnicze serce.K.

Komentarze

 1. Kurczę, zastanawia mnie jedna rzecz... czy to poszukiwanie na własną rękę nie jest odrobinę sztuczne i stworzone tylko na potrzeby książki. Prywatne śledztwo brzmi intrygujące, o ile jest to naprawdę realistycznie przedstawione przez autora. Myślę, że z ciekawości zajrzę do niej... :)

  poprostualeksandraa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śledztwo na własną rękę było w tym przypadku konieczne, ale dlaczego dowiadujemy się stopniowo,a Raphaelowi pomaga były policjant, który ma rozległe znajomości, więc część informacji czerpią bezpośrednio od policji. Muszę przyznać, że naprawdę zgrabnie wyszło autorowi przedstawienie tego śledztwa, więc nie zawiodłam się na książce :)

   Usuń
 2. jeszcze nie czytałam, ale po przeczytaniu kilku recenzji dodałam ją na listę "do przeczytania".

  Pozdrawiam. i zapraszam do mnie :)
  Kasia
  http://misskatherinesblog.blogspot.com
  IG @misskatherinesblog (https://www.instagram.com/misskatherinesblog/)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz