Najnowszy post

Patrick McDonnell - Tek. Nowoczesny jaskiniowiecAutor: Patrick McDonnell

Wydawnictwo: Kinderkulka

Gatunek: literatura dziecięca

ISBN: 978-83-945873-0-7W ostatnim poście pisałam o książce dla dzieci, która jest absolutną klasyką od wielu lat. Dzisiaj za to parę słów o zeszłorocznej nowości, czyli - "Tek. Nowoczesny jaskiniowiec" autorstwa Patricka McDonnella. McDonnell jest uznanym, amerykańskim pisarzem i ilustratorem, który na przestrzeni lat był już wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami w dziedzinie komiksu i ilustracji.


Tek jest małym jaskiniowcem, który całe dnie spędza grając w gry. Praktycznie nie wychodzi z jaskini, nie zachęcają go do tego ani prośby rodziców, ani przyjaciół. Pierwsza część książki pokazuje uzależnienie Teka od komputera czy tabletu - przedstawione jest to za pomocą treści, ilustracji, ale i wyglądu stron, które stylizowane są na ekran smartfona czy też tabletu właśnie. W drugiej części Tek oderwany w końcu od elektryczności wychodzi na dwór i zaczyna dostrzegać otaczający go świat. Spędza czas z przyjaciółmi i rodzicami doceniając to, co wcześniej było dla niego przysłonięte przez gry.


Książka Patricka McDonnella ma bardzo współczesne i ważne przesłanie - warto wyłączyć sprzęty i ruszyć na dwór. W czasie gdy większość dzieciaków już od małego spędza czas podobnie jak Tek, książka stanowi przestrogę, ale bardziej nawet zachętę do zmiany swoich przyzwyczajeń. Rysunki, oprawa graficzna książki są naprawdę piękne, kolorowe, a do tego bardzo zabawny tekst sprawiają, że nawet ja się dobrze bawiłam podczas lektury. Książka jest niebanalna, pięknie wydana, treść dostosowana dla dzieci - myślę, że spodoba się i trzylatkowi i sześciolatkowi.


K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu KinderkulkaKomentarze