Najnowszy post

Gary John Bishop - Unf*ck yourselfAutor: Gary John Bishop

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: poradnik

ISBN: 978-83-65743-78-7
Po poradniki sięgam bardzo rzadko, ponieważ często mnie zawodziły. Cały czas te same treści, podane w coraz gorszym stylu. Kiedy zobaczyłam jednak tytuł: "Unf*ck yourself" to musiałam to przeczytać. Autorem książki jest Gary John Bishop, specjalista od rozwoju osobistego. Z pochodzenia Szkot, od ponad dwudziestu lat mieszka jednak w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego poradnik stał się bestsellerem nr 1 sieci Amazon. Okładka i tytuł przykuwają uwagę, ale jak to jest z treścią?


"Unf*ck yourself" jest dosyć cienką pozycją, biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że czasami jeden cytat zajmuje całą stroną, treści jest tu stosunkowo mało. Ale za to jej jakość jak najbardziej na plus. Gary pisze w sposób, jaki ja bardzo lubię - prosty, dosadny, ironiczny, ale przede wszystkim szczery. "Kupił" mnie już od pierwszej strony i jak siadłam do czytania, tak po niecałej godzinie miałam już książkę za sobą. Momentami czułam się aż zbesztana przez Bishopa, bo miałam wrażenie, że pisze on bezpośrednio do mnie. Treści przez niego przekazywane są raczej uniwersalne, ale autor sprawia, że czyta się ją jako pozycję bardzo osobistą.


Ileż to już razy mieliśmy coś w planach, dopracowywaliśmy to w myślach, po czym na tym się kończyło. Gary namawia: przestań myśleć, zacznij działać. Proste, prawda? Autor jednak przyznaje, że nie jest to łatwe, ale jak już zaczniesz wprowadzać chociażby małe zmiany, jesteś na najlepszej drodze do osiągnięcia określonego celu. Często znajdujemy miliony wymówek (a czasami tylko jedną, ale solidną), byle tylko odciągnąć coś w czasie. Ale co nam to da? Będziemy się tym zadręczać, zamiast po prostu zacząć działać. A jeśli nie chcesz działać, nie nastawiaj się na to. Odpuść sobie, za jakiś czas znajdziesz w sobie więcej siły, aby dokonać zmian.


"Unf*ck yourself" jest nieszablonową pozycją, która ma w sobie zaskakująco dużo siły i naprawdę dobrych rad. Wydana jest również w taki sposób, by najważniejsze treści czy cytaty znanych ludzi wryły się nam w pamięć. Duża czcionka, wielkie litery, krótkie hasła - każdy na pewno coś wyniesie z lektury tej pozycji.


K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Insignis


Komentarze

 1. Bardzo rzadko sięgam po poradniki, ale to co tu piszesz zachęca mnie aby sięgnąć po tą książkę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też rzadko sięgam, ale ten ma w sobie "to coś", że faktycznie chcę działać, a nie puścić mimo uszu treści, jakie za sobą niesie ;)

   Usuń
 2. Tytuł chwytliwy i gdybym częściej sięgała po tego typu literaturę, z czystej ciekawości przeczytałabym i tę pozycję. Twoja opinia jeszcze dodatkowo wzbudziła moją ciekawość, może jednak się skuszę. :)
  Pozdrawiam,
  Ada - czytasiee.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto czasami dać szansę czemuś innemu - chociażby, żeby zaspokoić ciekawość :) Pozdrawiam również :)

   Usuń

Prześlij komentarz