Najnowszy post

Carolyne Faulkner - Znaki
Autor: Carolyne Faulkner

Wydawnictwo: Znak, Między słowami

Gatunek: poradnik, astrologia

ISBN: 978-83-240-4782-6
Do horoskopów czy też wróżb podchodzę z dużym dystansem. Czasem w gazecie przeczytam horoskop, ale przeważnie wywołuje on u mnie jedynie lekki uśmiech. Wiele osób jednak faktycznie ufa temu, co "zapisane w gwiazdach". Z ciekawości sięgnęłam po dzisiejszą premierę - "Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie" Carolyne Faulkner. Ku mojemu naprawdę sporemu zaskoczeniu, treści zawarte w książce niepokojąco pasują do mnie czy też moich bliskich.


Carolyne Faulkner zachęca swoich czytelników do stworzenia swojego kosmogramu - wykresu, który pokaże nam, jakie planety znajdowały się w jakim miejscu w dniu (czy nawet godzinie) urodzenia. Znajomość takiego układu planet ma pomóc nam w zrozumieniu siebie i swoich zachowań. W książce autorka podaje adres strony internetowej na której szybko i sprawnie możemy zrobić swój osobisty kosmogram, a później odczytać go wraz z pomocą "Znaków". Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy zaczęłam odczytywać swój własny kosmogram. Momentami zgadzało się wszystko co do joty, a kilka informacji odebrałam jako przestrogę, bo danych zachowań jeszcze u siebie nie zaobserwowałam. Z ciekawości zaczęłam czytać o znakach zodiaku bliskich mi osób i ponownie odnalazłam wiele analogii do ich codziennych zachowań czy cech charakteru.


Faulkner napisała swoją książkę w taki sposób, by dać czytelnikowi wybór: albo czytasz od deski do deski, albo tylko to, co cię interesuje. Bardzo dobre posunięcie, bo przeczytać taką książkę w całości może być nieco męczące, a przeładowanie informacjami może sprawić, że przeczytane treści szybko ulecą z głowy. Ja czytałam tę pozycję wybiórczo, w pełni poświęcając uwagę sobie, a później także interesującym mnie znakom innych osób. Jako ciekawostki i potwierdzenie swoich słów autorka przytacza i analizuje kosmogramy znanych osób.


"Znaki" są bardzo ciekawą pozycją, która pozwala nam zrozumieć siebie, a także innych. Wiele tu wskazówek i porad, które ułatwić mają nam kontakty z innymi znakami zodiaku. Wydaje mi się, że aby w pełni zrozumieć to, co autorka chce nam przekazać, trzeba powracać do tej książki. Nie staję się nagle wielką fanką astrologii i horoskopów, ale zdecydowanie otwieram się na dopiero co poznane informacje.K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Znak


Komentarze