Najnowszy post

Spencer Quinn - Po dobrej stronie

Nick Caruso, Dani Rabaiotti - Czy to pierdzi?
Autorzy: Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: literatura popularnonaukowa

ISBN: 978-83-65743-82-4
Patrząc na okładkę książki o której dzisiaj mowa można odnieść wrażenie, że to jakieś bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Książka o jakże interesującym tytule: "Czy to pierdzi?" jest książką popularnonaukową, pełną wiedzy gastrycznej. Świetne ilustracje stworzył do niej Ethan Kocak.
Skąd się w ogóle wziął pomysł na taką książkę? W ostatnich latach pojawia się coraz więcej pozycji przyrodniczych, napisanych w taki sposób, by zachęcić do lektury przeciętnego czytelnika, a nie tylko pasjonata biologii. Czytelnicy tacy przeważnie pełni są pytań, a jednym z nich stało się właśnie zapytanie "czy to pierdzi". W mediach społecznościowych powstała moda na #doesitfart, a Caruso i Rabaiotti postanowili odpowiedzieć na pytania za pomocą książki.
W "Czy to pierdzi?" znajdziemy kilkadziesiąt odpowiedzi na to pytanie. Są tutaj ujęte tak pospolite zwierzęta, jak kot czy pies, ale i takie, których nazwy pierwszy raz widziałam na oczy, jak np. twarosz piaskowy czy gereza - także poszerzyła się również moja wiedza odnośnie istniejących gatunków zwierząt.Przy każdym zwierzęciu od razu pada odpowiedź: tak/nie/nie wiadomo, ale jest ona mocno rozwinięta. Znajdziemy więc tu informacje o zwyczajach żywieniowych danych gatunków, o długości procesu trawienia, czy o ich budowie wewnętrznej. Książka choć króciutka, to naprawdę pełna wiedzy, podanej w bardzo przystępny, często zabawny sposób.K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Insignis


Komentarze