Najnowszy post

dr Qing Li - Shinrin-Yoku
Autor: dr Qing Li

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: poradnik, książka przyrodnicza

ISBN: 978-83-65743-87-9
Dopiero co pisałam posta o książce, której bohaterami były zwierzęta i tworzone przez nie budowle, a w moje ręce wpadła kolejna pozycja z gatunku przyrodniczych, będąca dodatkowo poradnikiem. Brzmi ciekawie, prawda? A dodatkowo się okazuje, że książka traktuje o drzewach i ich zbawiennym wpływie na ludzi!


Zacznijmy może od samego tytułu, który szczerze mówiąc sama nie wiem, jak się wymawia. Shinrin-Yoku to zgodnie z podtytułem książki, "sztuka kąpieli leśnych". Autorem tej pozycji jest dr Qing Li, który jest specjalistą w dziedzinie kąpieli leśnych, pełni rolę wiceprezesa Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Naturalnej i Leśnej oraz prezesa Towarzystwa Medycyny Leśnej w Japonii. Biorąc to pod uwagę, już na wstępie można uznać, że doktor wie, o czym pisze.Dr Li w "Shinrin-Yok" przywołuje różne badania , które udowadniają, że drzewa naprawdę mają zbawienny wpływ na ludzi. Wpływ zarówno na fizjologię człowieka - poprzez chociażby poprawę snu, jak i psychikę - jak się okazuje, doznanie ukojenia po długich spacerach w lesie nie jest tylko wytworem naszej wyobraźni. Po tym, co pisze dr Li widać, że kocha on drzewa i naturę, przytacza dużo różnych ciekawostek o gatunkach drzew, ale i o trasach spacerowych, które warto przebyć będąc w Japonii.


"Shinrin-Yoku" jest książką na pograniczu poradnika i książki popularnonaukowej. Dużo można się z niej dowiedzieć, a treści w niej zawarte mogą nam również pomóc w przeżywaniu swojego życia. Do tego pozycja ta jest przepięknie wydana! Mnóstwo pięknych fotografii, twarda oprawa, lekko matowa, idealnie pasująca do "naturalnych" treści w niej zawartych. Dla mnie to kolejna pozycja, która nie tylko zdobi półkę, ale i pozostawia po sobie ślad w pamięci.K.Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu InsignisKomentarze