Najnowszy post

Jacek Hugo-Bader - Audyt

Autor: Jacek Hugo-Bader

Wydawnictwo: Agora, Czarne

Gatunek: reportaż, literatura faktu

ISBN: 978-83-268-2573-6
Nie wszyscy miłośnicy książek lubią reportaże. Czasami szczerość, a także niemalże brutalna prawda jaka z nich emanuje odstraszają czytelników, którzy w książkach szukają jednak jakiejś odskoczni od szarej rzeczywistości. Prawdę mówiąc ja sama bardzo rzadko sięgam po reportaże, ale jak już po nie sięgnę, to szczęśliwie trafiam na bardzo dobre tytuły. Tak było w przypadku pozycji będącej przedmiotem dzisiejszego wpisu - "Audyt" Jacka Hugo-Badera zrobił na mnie ogromne wrażenie.


Jacek Hugo-Bader jest uznanym reportażystą, który szczególnie upodobał sobie zwykłych ludzi, w których odnajduje jednak niezwykłość. W "Audycie" wraca do bohaterów swoich reportaży sprzed dwudziestu lat. Sprawdza, co się u nich wydarzyło przez ten czas, jak świat i rzeczywistość się z nimi obeszły, czy zaszły jakieś większe zmiany w ich życiach.


Książkę bardzo dobrze się czyta, niektóre historie są bardzo krótkie, inne ciągną się przez kilkanaście stron. Autor jak zwykle rzetelnie podszedł do postawionego sobie zadania i to zaangażowanie aż czuć spomiędzy kartek. Widać też, że Hugo-Bader jest bardzo związany z ludźmi, z którymi przeprowadzał rozmowy i jest to odczuwalne dla czytelnika - historie bohaterów stają się bardzo angażujące i kilkukrotnie zaszkliły mi się łzy w oczach, ale i uśmiech pod nosem się pojawił.


"Audyt" polecam miłośnikom reportaży i historii zwykłych ludzi, którzy stali się bohaterami książki. Niby kryminaliści, narkomani, drobne pijaczki, ale i oni mają swoje ważne historie, którymi warto się podzielić.


K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Agora


Komentarze

 1. Witam cię bardzo serdecznie w ten piękny majowy wieczór Przyznam szczerze że ja czytam bardzo bardzo mało w tym roku zaczęłam czytać pierwszą książkę o uprowadzonej Nataszy kampusz Mam nadzieję że będzie to miły wstęp do sięgnąć po kolejne książki Pozdrawiam cię serdecznie przesyłam mnóstwo pozytywnej energii tobie i twoim bliskim oraz życzę przyjemnego wieczoru


  💁 odnowionaja.blogspot.com

  Zapraszam Cię serdecznie na bloga swej Przyjaciółki Agnieszki , która chwyta piękne chwile w swój obiektyw , ale również pisze życiowe przesłania z serca dla drugiego człowieka .

  Pozdrawiam serdecznie Sylwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny na blogu, również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Cieszę się, że ta książka okazała się sukcesem Badera. Bardzo lubię jego twórczość, a Twoja recenzja przekonała mnie i chętnie sięgnę po Audyt.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz