Najnowszy post

Spencer Quinn - Po dobrej stronie

David Scarfe - Księga dzikości
Autor: David Scarfe

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: poradnik

ISBN: 978-83-65743-93-0
Moda na slow-life i odcięcie się od mediów społecznościowych i ogólnie nowinek technologicznych tak łatwo dostępnych w naszych czasach staje się coraz bardziej popularna. Mieszkańcy miast często uciekają do wiejskich chatek w wyludnionych miejscach by odpocząć i odciąć się od cywilizacji. Sama często mam ochotę zaszyć się w leśnej chatce i żyć niczym bohaterowie powieści Marii Rodziewiczówny "Lato leśnych ludzi". Gdyby ktoś zapomniał lub nawet nie wiedział najbardziej potrzebnych rzeczy, jakie są niezbędne do odczucia takiego slow-life, David Scarfe autor książki "Księga dzikości" spieszy nam w niej z pomocą.
"Księga dzikości" to kolejna z pozycji wydawnictwa Insignis, która jest obłędnie wydana. Mam wielką słabość do książek tej oficyny, bo wizualnie trafiają w punkt! Twarda, materiałowa oprawa i wnętrze książki pełne różnych ilustracji, które tworzą bardzo spójną całość robią wrażenie.
Co do treści, to David Scarfe raczy nas przeróżnymi ciekawostkami. Znajdziemy więc w książce między innymi dokładną instrukcję jak zbudować sobie w ogrodzie piec do wypiekania pizzy, jak zrobić latawiec, zawiązać węzeł, rąbać drewno, zbudować tratwę czy nawet jak tańczyć stare tańce - dosłownie krok po kroku, mając dodatkowo zilustrowane pozycje taneczne.
"Księga dzikości" jest naprawdę ciekawą pozycją, która pełni rolę zarówno poradnika, jak i skarbnicy wiedzy. Scarfe sięga czasami to samych korzeni pewnych zwyczajów, czy czynności, które są nam niby znane, ale których historii powstania jednak nie znamy. Warto sięgnąć po tę pozycję w ramach odskoczni od codzienności i by może popchnęła ona nas do naprawdę przeżycia "dzikich" rzeczy, o jakich pisze autor.


K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Insignis


Komentarze