Najnowszy post

Spencer Quinn - Po dobrej stronie

Aleksandra Bogusławska - Odetchnij od miastaAutor: Aleksandra Bogusławska

Wydawnictwo: Buchmann

Gatunek: przewodnik, literatura podróżnicza, album

ISBN: 978-83-280-5387-8
O tym, że uwielbiam pięknie wydane książki to już na pewno wiecie. Zawsze, jak trafi w moje ręce jakiś przewodnik, poradnik czy inna pozycja w ciekawej oprawie, to nie omieszkam o tym wspomnieć. Również często goszczą u mnie na blogu pozycje typu "Cabin Porn" czy "Księga dzikości", które zdradzają moje marzenia o domku w ustronnym miejscu. Ogólnie moda na slow-life się rozwija, co według mnie jest bardzo dobrym zjawiskiem, co bowiem lepszego niż spędzenie czasu na świeżym powietrzu, bez ciągłego ślęczenia nosem w komputerze.Aleksandra Bogusławska również zauważyła, że dużo ludzi szuka miejsc, w których można by oderwać się od miejskiej rzeczywistości, chociażby na weekend. Postanowiła zjeździć Polskę wzdłuż i wszerz i znaleźć najpiękniejsze i najbardziej przyjazne turystom domy gościnne. Tak powstała książka "Odetchnij od miasta" wydana przez Buchmann.
"Odetchnij od miasta" to przewodnik w którym znajdziecie 62 domy gościnne w całej Polsce, które wyróżniają się na tle innych. Książka podzielona jest na rozdziały, w których domy skatalogowane są według kategorii: Świetna kuchnia, Dla dzieciaków, Święty spokój, Inspiracja i Wiejskie życie - choć tak naprawdę wiele z nich łączy wszystkie, lub większość tych elementów.
Oprócz tego, że w książce wskazane są nazwy domów, zdjęcia i dane teleadresowe, to w przypadku kilkunastu ośrodków przybliżone są historie właścicieli, które spowodowały, że zdecydowali się prowadzić takie gospodarstwa agroturystyczne. Także oprócz pięknych zdjęć i pięknych miejsc poznajemy też pięknych ludzi, którzy wpuszczają nas do swojego życia.


Ja jestem tą pozycją zachwycona i chociaż ją szybciutko przeczytałam, to teraz lubię z nią po prostu siąść i ją poprzeglądać. Pozycja idealna dla osób, które lubią wyrwać się z miasta, ale i dla takich, którzy szukają inspiracji w życiu.


K.Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Buchmann
Komentarze