Najnowszy post

Przedpremierowo: Aldona Bognar - Stroicielka dusz
Autor: Aldona Bognar

Wydawnictwo: W.A.B.

Gatunek: powieść, powieść obyczajowa

Data premiery: 22.08.2018 r.To, że czytam różne gatunki dobrze już wiecie, bo na blogu można u mnie znaleźć dużo wpisów o różnego rodzaju książkach. Po literaturę typowo kobiecą sięgam często, nie jest jednak łatwo mnie nią zachwycić. Z reguły jest miło, przyjemnie, ale bez większego efektu WOW. Przyszedł w końcu moment, kiedy książka kobieca, dodatkowo spod pióra polskiej autorki naprawdę mnie zachwyciła. "Stroicielka dusz" Aldony Bognar premierę swoją będzie mieć 22 sierpnia.Bohaterkami powieści są cztery kobiety, bardzo różne kobiety, które mieszkają jednak w jednym mieście i jak się okazuje, kojarzą siebie nawzajem. Co jednak doprowadziło do ich spotkania? Każda zmagająca się ze swoimi własnymi problemami szukała wsparcia, ale przede wszystkim miejsca do "wygadania się". Wszystkie trafiły więc na forum internetowe, na którym dodatkowo pojawiło się ogłoszenie "stroicielki dusz". Kobiety będące już na skraju wytrzymałości decydują się na wizytę u "wróżki". Spotkania te robią wrażenie na bohaterkach, ale samym ciężko im się zgodzić z tym, czego się u "stroicielki" o sobie dowiedziały.


Po wymianie zdań w sieci decydują się spotkać w rzeczywistości i skonfrontować to, co próbowała im uświadomić "stroicielka". Julita, Łucja, Dagmara i Eliza wprowadzają nas do swojego życia i stajemy się świadkami ich codziennego życia, które nie jest pozbawione problemów, a z którymi ciężko im się zmierzyć w pojedynkę.


"Stroicielka dusz" to bardzo ciepła powieść kobieca o odnajdywaniu siebie, o poprawie życia, o dostrzeżeniu swoich zalet, ale i wad, co powinno skutkować zmianą przyzwyczajeń i otwarciem się na nowe doznania. Każda z bohaterek ma swoje problemy, niektóre mogą wydawać się nam błahe, ale dla nich to poważne sprawy. Aldona Bognar stworzyła cztery osobowości, wobec których ciężko przejść obojętnie i chociaż nie wszystkie kobiety polubiłam, to zdecydowanie ich postaci zapadają w pamięć. Do tego wszystkiego lekka nutka magii, którą wprowadza postać "stroicielki" i mamy świetną literaturę kobiecą. Gorąco polecam!K.Za książkę dziękuję wydawnictwu W.A.B.
Komentarze