Najnowszy post

Henry Fraser - Małe wielkie rzeczy
Autor: Henry Fraser

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: biografia, poradnik

ISBN: 978-83-66071-15-5
Ileż to już razy przekonałam się, że cienkie książeczki, na których stronach wydawałoby się, że nie można wiele zawrzeć, okazują się pełne treści i przynoszą niesamowitą przyjemność z ich lektury. A jak do tego są to historie pisane przez życie, często łzy same kręcą mi się w oku a serce nieco przyspiesza. Tak właśnie było w przypadku środowej premiery od wydawnictwa Insignis - "Małe wielkie rzeczy".Autorem, bohaterem i narratorem książki jest Henry Fraser - niegdyś młody sportowiec u progu wielkiej kariery, dziś malarz, który swoje obrazy maluje za pomocą ust, a do tego jest mówcą motywacyjnym. "Małe wielkie rzeczy" to tak naprawdę biografia Henry'ego, który jako młody chłopak uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, który spowodował paraliż jego ciała.Wielu załamałoby się swoim położeniem i ciężko by się było zmusić do ciężkiej pracy chociaż częściowego powrotu do zdrowia. Natura sportowca, jaką ma Henry nie pozwoliła mu na bierność i w swojej opowieści pokazuje walkę o zdrowie. Na każdym kroku chłopak stawiał sobie coraz wyżej poprzeczkę, byle tylko stawać się coraz bardziej sprawnym i niezależnym od innych.


Książka Frasera jest autobiografią, która tak naprawdę może stać się poradnikiem dla wielu osób. Henry przekazuje nam swoją filozofię życiową, w której najważniejsze są dla niego nawet najmniejsze rzeczy i pokazuje nam, jak można cieszyć się z rzeczy, które bierzemy za pewnik, a które w trudnych okolicznościach stają się niemalże cudem.


"Małe wielkie rzeczy" jest krótką pozycją pełną jednak ciepła, nadziei, woli walki i pozytywnego nastawienia. Polecam każdemu historię Henry'ego, która uświadamia, że warto doceniać wszystko, co się ma, bo bardzo łatwo jest to nagle stracić.


K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu InsignisKomentarze