Najnowszy post

Spencer Quinn - Po dobrej stronie

Przedpremierowo: Chris McGeorge - Zgadnij kto
Autor: Chris McGeorge

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: powieść, thriller

Data premiery: 5.09.2018 r.
Dawno nie czytałam thrillerów, bardzo więc się ucieszyłam na najnowszy tytuł wydawnictwa Insignis. "Zgadnij kto", debiutanta Chrisa McGeorge'a ma swoją premierę już jutro, 5 września.Książka rozpoczyna się bardzo niepokojąco, ujawniając dramatyczne wydarzenia sprzed kilkunastu lat. Po mocnym wstępie przeskakujemy do teraźniejszości, która zdaje się być równie niepokojąca. Morgan Sheppard jest zblazowaną, chylącą się ku nałogom gwiazdą telewizyjnych show z rozwiązywaniem zagadek kryminalnych na czele. Po kolejnej, mocno zakrapianej nocy budzi się w pokoju hotelowym, ale w innym mieście, skuty kajdankami, w towarzystwie nieznanych mu osób.
Do tego wszystkiego na ekranie telewizora pojawia się film, który zapowiada początek bardzo trudnych kilku godzin.


Postać z ekranu, czyli ten, kto zgromadził zdawałoby się, że przypadkowe osoby w zamkniętym pokoju, zaczyna prowadzić grę, która wpłynie na psychikę naszych bohaterów oraz na czyny, które popełnią. Wszystko to po to, by zaznać w końcu smaku zemsty i zniszczyć Morgana Shepparda.


"Zgadnij kto" jest bardzo dobrze napisanym thrillerem, który na myśl przynosi na przykład filmy z serii "Cube". Nie jest to może bardzo wymagająca lektura, ale można spędzić z nią bardzo przyjemnie czas, głowiąc się, kto jest tajemniczą postacią, która uwięziła bohaterów i co tą osobą kieruje. Dla mnie przez większą część książki było to zagadka bez rozwiązania. Jednak jak już się wszystko wyjaśniło, poczułam się przyjemnie zaskoczona.


K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Insignis


Komentarze