Najnowszy post

Helen Russell - Atlas szczęścia
Autor: Helen Russell

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: literatura faktu, poradnik

ISBN: 978-83-66071-46-9
Wszelkich poradników o szczęściu i drogach do jego osiągnięcia się mnoży. Niektóre z nich są ciekawe, większość jednak nic nowego nie wnosi. Czasami jednak zamiast zagłębiania się w kolejne poradniki, warto sięgnąć po coś, co pokaże nam, jak żyją ludzie na świecie i jak oni sami osiągają szczęście i zadowolenie z życia. Taką pozycją jest "Atlas szczęścia" Helen Russell, który dzisiaj ma swoją premierę.


Na początku warto od razu wspomnieć, że książka jest obłędnie wydana. Zgrabny format, twarda oprawa, ładna kolorystyka. Jak się już książkę otworzy to ukazuje się jeszcze piękniejsze wnętrze. Niby proste ilustracje, ale dużo dają tej pozycji i naprawdę można się zachwycić oprawą graficzną. Generalnie książki wydawane przez Insignis mają to do siebie, że oprócz treści, niosą również walory estetyczne - "Atlas szczęścia" jest kolejnym tego przykładem.


Autorka książki zabiera nas ze sobą w podróż po całym świecie, od jej rodzinnej Anglii, przez Danię, z którą łączy ją więź emocjonalna, Kanadę, Nową Zelandię, Japonię aż do niespodziewanie znajdującej się tu również Syrii. W każdym z prezentowanych krajów kluczowe jest jedno zjawisko związane ze szczęściem. Po tej pozycji dowiedziałam się, że nie tylko hygge istnieje na świecie, ale i craic, saudade, fair go czy wabi-sabi. A to tylko kilka nazw, z którymi zapoznaje nas Russell.


W każdym rozdzialiku poświęconym osiąganiu szczęścia w danym kraju można dowiedzieć się czegoś ciekawego, niespodziewanego, ale i często powtarzającego się w różnych częściach świata. "Atlas szczęścia" jest bardzo dobrą pozycją, która przynosi ciekawostki, cieszy oko i sprawia, że można nieco zastanowić się nad tym, jak w swój własny sposób stać się szczęśliwym.


K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Insignis


Komentarze