Najnowszy post

Neil deGrasse Tyson - Kosmiczne zachwyty
Autor: Neil deGrasee Tyson

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: literatura faktu, literatura popularnonaukowa

ISBN: 978-83-66071-43-8
Neil deGrasse Tyson to chyba jeden z najbardziej medialnych naukowców, jakich znam, a astrofizyk to już na pewno. Jego artykuły, eseje i książki, ale i przyjemna osobowość przyniosły mu sławę i sprawiły, że oprócz wielkich uczelni możemy widywać go w amerykańskich talk-show czy nawet, co prawda epizodycznie, ale jednak, serialach, takich jak "Teoria Wielkiego Podrywu". W Polsce dopiero co wydana została druga książka Tysona - "Kosmiczne zachwyty".W zeszłym roku z wielkim zainteresowaniem przeczytałam "Astrofizykę dla zabieganych", więc po "Kosmiczne zachwyty" sięgnęłam bez głębszego zastanawiania się. Ponownie książka Tysona zrobiła na mnie wrażenie. Standardowo pozycja ta wydana przez Insignis wygląda obłędnie, a mały format sprawia, że można ją nosić w torebce czy plecaku, mieć pod ręką, by przeczytać sobie w wolnej chwili jeden z rozdziałów.


Rozdziały te to tak naprawdę eseje Tysona, które pisał dla naukowych pism na przestrzeni lat. Zebrane zostały w tej książce jako całość, która jednak nie jest jednolita - co działa na plus. Dla mnie książki Tysona ogólnie stworzone są do wyrywkowego, częściowego czytania. Po całościowej lekturze myślę, że niejednemu by się zakręciło w głowie od ilości informacji.


Neil deGrasse Tyson ma to do siebie, że zaraża chęcią poznawania Wszechświata. Jego książki dobre są dla takich laików, jak ja, aczkolwiek część informacji warto sobie jeszcze doczytać dodatkowo na przykład w Internecie, aby móc zrozumieć działania Wszechświata. Merytorycznie na temat treści wypowiadać się nie mam co - w końcu cóż ze mnie ze astrofizyk ;) ale ciekawym Świata i Wszechświata książkę bardzo polecam!


K.


Za książkę dziękuję wydawnictwu Insignis


P.S. Poniżej macie link do strony z fragmentem książki ;)

Komentarze