Najnowszy post

Spencer Quinn - Po dobrej stronie

Richard Shepherd - Niewyjaśnione okoliczności
Autor: Richard Shepherd

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: biografia, autobiografia, literatura faktu

ISBN: 978-83-66071-35-3

Biografie, pamiętniki, autobiografie zawsze mnie ciekawiły. A jak dochodzi to tego element naukowy, który otwiera umysł na nowe wiadomości, o to już biorę to w ciemno! 31.10.2018 r. premierę miała książka "Niewyjaśnione okoliczności" Richarda Shepherda i dopiero co ją skończyłam, a chciałabym przeczytać więcej, albo całą książkę jeszcze raz.


Dr Richard Shepherd to jeden z najbardziej uznanych medyków sądowych w Wielkiej Brytanii. Jako patolog przepracował wiele lat i widział na oczy rzeczy najstraszniejsze, do których potrafił jednak podejść z pełnym profesjonalizmem. "Niewyjaśnione okoliczności" napisane są w formie autobiografii lekarza, ukazując nam jego życie prywatne, już od dzieciństwa, a później skupiając się również na przypadkach badań zmarłych osób.


Dzieciństwo i młodość Shepherda wyjaśniają dlaczego medycyna tak bardzo go fascynowała, a sekcje zwłok przeprowadzane na studiach medycznych pokazały tylko, że do tego nadaje się bardziej niż ktokolwiek inny. Wiadomo, życie lekarza medycyny sądowej nie jest łatwe i lekkie, przez co w małżeństwie nie układało się różowo - o czym autor pisze bez owijania w bawełnę. Przybliżenie życia prywatnego Shepherda stanowi balans dla szczegółowych opisów sekcji zwłok przez niego przeprowadzanych.


Książkę czytało się wyśmienicie, autor w naprawdę przystępny sposób starał się opowiedzieć o swojej pracy, chcąc przekazać dużo wiedzy, ale jednocześnie nie męcząc czytelnika, lecz zaciekawiając medycyną sądową. To niesamowite, jak po śmierci człowieka lekarz jest w stanie szczegółowo dojść do tego, co było konkretną przyczyną zgonu i jak często taki właśnie patolog zmienia przebieg śledztwa, które dla policji od razu wskazywało na morderstwo. Książkę z całego serca polecam! Poniżej możecie zapoznać się z fragmentami "Niewyjaśnionych okoliczności".K.


Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu Insignis
Komentarze