Najnowszy post

Spencer Quinn - Po dobrej stronie

Jojo Moyes - Srebrna Zatoka
Autor: Jojo Moyes

Wydawnictwo: Między słowami

Gatunek: powieść, powieść obyczajowa, literatura kobieca

Data premiery: 16 stycznia 2019 r.
Prawie połowa pierwszego miesiąca Nowego Roku, a ja pojawiam się w końcu z nowym wpisem. Nie ukrywam, czasu na czytanie wyjątkowo mało, staram się więc ograniczać współprace jedynie do książek, które bardzo bardzo mnie interesują. Nie mogłam więc odmówić propozycji przyjęcia nowego wydania książki Jojo Moyes "Srebrna Zatoka". W końcu wydana została ona w takiej samej szacie graficznej jak pozostałe książki Moyes, dzięki czemu prezentują się one cudownie na półce. Ale nie tylko wygląd jest tu znajomy i pozytywny - sama książka również nie zawiodła.


"Srebra Zatoka" zaczyna się od wprowadzenia dokonanego przez Kathleen - starszą już kobietę, która zasłynęła w Australii, ale i na całym świecie, schwytaniem rekina. Zrobiła to jak miała 17 lat i od tego czasu została przez to wydarzenie zdefiniowana. Kathleen wiedzie w miarę spokojne życie w swoim małym hotelu, wraz z siostrzenicą Lisą i jej córką - Hannah. Choć z pozoru w ich życiu nic nie wydaje się podejrzane czy tajemnicze - okazuje się, że nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje.


Przybycie do zatoki Mike'a - finansisty z londyńskiego City przynosi niemałe zamieszanie. Mike, nastawiony na sukcesy i wielkie pieniądze kieruje się właśnie tymi wyznacznikami, za nic mając życie innych. Pobyt w Australii zmienia jednak jego zachowanie i poglądy, co skutkuje kojelnymi wielkimi zmianami i na światło dzienne wypływają sekrety z przeszłości.


Uwielbiam książki Jojo Moyes. "Zanim się pojawiłeś" czytałam zanim było to popularne i od tego czasu moje serce chłonie wszystko, co wychodzi spod pióra Moyes. Jej książki są tak ciepłe, kobiece, pełne miłości, przyjaźni, powiedziałabym wręcz, że kojące. Nie inaczej jest w przypadku "Srebrnej Zatoki", aczkolwiek momentami książka mi się nieco dłużyła, pewne wątki zbyt często się pojawiały, ale i tak przymykam na to oko. Zaskoczeniem jest umiejscowienie akcji w Australii, ale i to zaskoczenie jest bardzo pozytywne, miło wyrwać się z Moyes z Anglii na ten piękny kontynent. "Srebrna Zatoka" wzrusza, intryguje, bawi, jest w niej wszystko to, co najlepsze w literaturze kobiecej, polecam!


K.Za książkę dziękuję wydawnictwu Między słowamiKomentarze