Najnowszy post

Spencer Quinn - Po dobrej stronie

Araminta Hall - Okrutne pragnienie


Autor: Araminta Hall

Wydawnictwo: W.A.B.

Gatunek: powieść, powieść psychologiczna, thriller

Data premiery: 13.02.2019 r.
Thrillery i powieści psychologiczne jak najbardziej trafiają w mój gust i często po nie sięgam. Niestety coraz częściej fabuły są wtórne, a rysowanie portretu psychologicznego jest bardzo płytkie. 13 lutego premierę miała kolejna powieść z gatunku thrillera psychologicznego, która zapowiadała się fenomenalnie - "Okrutne pragnienie" Araminty Hall.Głównym bohaterem powieści, który prowadzi również narrację, jest Mike, młody mężczyzna, który odnosi sukcesy w pracy i który szaleńczo kocha Verity. Verity pracuje w sektorze informatycznym i również jej kariera nabiera tempa, niczym początkowo ich związek. Mike i Verity związani byli ze sobą kilka lat, oprócz miłości łączyła ich również gra - Pragnę. Ta nieco ryzykowna zabawa doprowadzała do zbliżeń seksualnych, które cementowały ich związek.


Teraz Mike nie jest już z Verity, ale kiedy otrzymuje od niej zaproszenie na jej ślub - cieszy się, że w taki właśnie sposób ukochana zaprasza go ponownie do ich gry, której zasady znają tylko oni sami. Seria zdarzeń, jakie następują po ślubie nie jest jednak ani o krok bliska szczęściu i pojednaniu, na jakie liczył Mike.


"Okrutne pragnienie" jest książką nierówną, która początkowo intryguje i zasysa w swój świat, po czym nagle można się w tym świecie nieźle wynudzić, a irytacja może osiągnąć szczyty. Wielkim plusem jest przedstawienie całej historii ze strony Mike'a - wchodzimy w świat osoby, która żyje tym, czym wydaje mu się, że się dzieje. Jego chora miłość do Verity może nieco przerażać, ale i intrygować. Liczyłam, że całą książkę spędzę w początkowym napięciu, jednakże spowolnienie akcji i tak naprawdę wprowadzanie nieistotnych wątków zepsuło odebranie całości. Z kolei samo zakończenie powieści znowu przyniosło, przynajmniej w moim odczuciu - zaskakujący obrót, będąc idealną puentą.K.
Za książkę dziękuję wydawnictwu W.A.B.


Komentarze